Nik Collection Paketinin Yeni Sahibi DxO

Nik Collection Paketinin Yeni Sahibi DxO

Fotoğrafçılar ve Tasarımcıların vazgeçilmezi Nik Collection paketi yeniden el değiştirdi. Öncesinde ücretli bir program olan Nik Software, Google tarafından satın alındıktan sonra ücretsiz olarak sunulmaya başlandı.

 
Nik Collection Nedir? Nik Collection paketinin içinde neler olduğunu merak edenler “Fotoğrafçılar ve Tasarımcılar için Nik Software Programı” makalesini okuyabilirler.

Devamını oku…

GitHub Nedir? Nasıl Çalışır?

GitHub Nedir? Nasıl Çalışır?

Başlığımız her ne kadar “GitHub Nedir? Nasıl Çalışır?” olsa da bu makalede .git nedir, gitlab ile farkı nelerdir, zenhub nedir ve GitHub tarafından geliştrilen kod editörü Atom‘dan da bahsedeceğiz.

Popüler programlama ağı GitHub, yaklaşık 3 milyar dolar değeri ile günden güne büyümeye devam ediyor. Makalemizin yazıldığı şu tarihlerde 25 milyon kod geliştirici yani programlayıcıyı bünyesinde barındıran , 2008 yılında kuruldu.

Devamını oku…

Dünya’da ve Türkiye’de En Popüler Programlama Dilleri

Dünya’da ve Türkiye’de En Popüler Programlama Dilleri

“Dünya’da ve Türkiye’de En Popüler Programlama Dilleri”, yazılım dünyasında olan veya yazılım kariyeri düşünen herkesin en merak ettiği konudur.

Bu konuyu Dünyada en popüler 15 programlama dili  ve Türkiye’de en popüler 15 programlama dili  olarak 2 ayrı başlıkta ele alacağız.

Verilerimiz güncel veriler olup, dünyaca ünlü programlama ağı GitHub‘ın resmi sitesinden alınmıştır. GitHub nedir merak ediyorsanız GitHub Nedir? Nasıl Çalışır? makalesini okuyabilirsiniz.

Devamını oku…

Google’dan  Tehlikeli Yapay Zekaya Önlem

Google’dan Tehlikeli Yapay Zekaya Önlem

Google’ın yapay zeka servisi olan DeepMind, Google translate servisine adapte edilmişti.  Böylelikle yapay zeka servisi, internetteki örneklerden yola çıkarak  yabancı dil çevirilerini düzeltmeye başladı.

Ancak zamanla Google, DeepMind üzerindeki kontrolünü sorgulatacak bir olay ile karşılaştı. Google Translate servisi üzerinde meydana gelen olay karşısında Google, yapay zekaya karşı özel güvenlik uzmanlarını işe almak zorunda kaldı.

DeepMind Kontrolden Çıktı

 

DeepMind kontrolden çıktı” şeklindeki haberlerin asılsız olmadığını belirtelim. DeepMind’ın Google Translate üzerinde kullanılmasının ardından çok kısa bir süre geçmişti ki DeepMind, Google Translate’in kontrolünü ele geçirdi.

Devamını oku…

Pin It on Pinterest